ALL INC! działania projektowe

kwiecień 2021
Bednarskie działania na rzecz budowania szkoły przyjaznej dla osób LGBT+ (ENG)

czerwiec 2021
● Rozmowa wicedyrektora „Bednarskiej” Bartka Pielaka z pastorem Michałem Jabłońskim, proboszczem warszawskiej Parafii Ewangelicko-Reformowanej:
Lekcja wiedzy o społeczeństwie
● Można również zapoznać się z jej skondensowaną wersją, opublikowała ją Gazeta Wyborcza dn. 1.09.2021 w dziale „Opinie”:
https://wyborcza.pl/7,75968,27515319,pastor-ewangelicki-jestem-gotow-blogoslawic-zwiazkom-jednoplciowym.html
● Wersja skondensowana w języku angielskim:
BDNR-artykul-A-LESSON-IN-CIVICS

lipiec 2021
● Artykuły na blogu projektowym napisane przez Bartka Pielaka oraz Marka Kraszewskiego

wrzesień 2021
Sprawozdanie z pierwszego roku projektowego 2020/2021
Wizja europejskiej szkoły przyjaznej dla osób LGBT+ (ENG)

wrzesień 2021 – maj 2022
● We wszystkich placówkach partnerskich trwają prace nad przygotowaniem inkluzywnych planów lekcji, które docelowo zostaną opublikowane na stronie internetowej projektu w dwóch językach (oficjalnym danego państwa oraz angielskim) po to, aby zachęcić i zainspirować nauczycieli i nauczycielki, pedagogów i pedagożki w całej Europie to wykorzystywania ich w swojej pracy dydaktycznej.  

maj 2022
● Publikacja artykułu „But We Are” napisanego przez Justynę Ratkowską-Pasikowską i Bartłomieja Pielaka w ramach współpracy projektowych placówek partnerskich z Polski. Ukazał się on w pracy zbiorowej „A Little Respect?” opublikowanej na stronie wydawnictwa Waxmann

wrzesień 2022
Sprawozdanie z drugiego roku projektowego 2021/2022

październik 2022
● Na „Bednarskiej” gości wernisaż Stawanie się. Spektakl bez końca. przygotowany przez instytucję partnerską z Polski, Uniwersytet Łódzki.

kwiecień 2023
● Bednarska ekipa ALL INC! spotyka się z pastorem Michał Jabłońskim i rozmawia o sytuacji osób nieheteronormatywnych w Polsce w kontekście dwóch wydarzeń:
– świeżo opublikowanych danych ILGAEurope, z których wynika że Polska wypada najgorzej w Europie w kontekście poziomu równouprawnienia osób LGBT+;
– Ranking Szkół LGBT+ kolejny raz wyróżnia „Bednarską” jako bezpieczną szkołę. Uzyskaliśmy pierwsze miejsce w województwie mazowieckim oraz 2.miejsce w Polsce

maj 2023
● Bednarska ekipa ALL INC! (nauczycielstwo i młodzież) uczestniczy w konferencji w Monachium kończącej 3-letni projekt europejski.

lipiec 2023
● Kompleksowa aktualizacja strony internetowej projektu www.allinc.eu – znajdują się tam m.in. efekty wszystkich działań oraz blog współprowadzony przez placówki partnerskie na przestrzeni 3 lat. Strona internetowa ALL INC! to rzetelne archiwum projektu, świadectwo jedności w różnorodności, a także dobrze wydanych wspólnych pieniędzy europejskich.

październik 2023
Sprawozdanie z trzeciego roku projektowego 2022/2023


Ewaluacja projektu ALL INC!