15 maja 2023

Konferencja ALL INC! W Monachium

W dn. 11 – 14 maja odbyło się ostatnie spotkanie projektowe, będące podsumowanie 3-letniej aktywności placówek partnerskich. Wydarzenie zostało zorganizowane na Uniwersytecie Monachijskim. W gronie partnerskich placówek dzieliliśmy się dorobkiem, doświadczeniami i wnioskami. Naszą szkołę reprezentowała delegacja nauczycielsko-uczniowska, wspólnie przygotowaliśmy prezentację nt. sytuacji osób LGBT+ w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem kontekstu szkolnego. Co ciekawe, konferencja ta zbiegła się z publikacją dwóch ważnych informacji:

1. „Bednarska” kolejny raz znajduje się w czołówce bezpiecznych szkół w Rankingu Szkół LGBTQ: zajęliśmy drugie miejsce w kraju i pierwsze w województwie. Bardzo dziękujemy za wsparcie i zaufanie. Tak naprawdę to nie wydaje nam się, żebyśmy robili coś nadzwyczajnego… po prostu staramy się tworzyć w naszej szkole atmosferę przyjazną dla różnorodności. 

2. Polska znalazła się na ostatnim miejscu w rankingu IGLA-Europe analizującym krajowe prawodawstwo i praktyki stosowania prawa w kontekście uprawnienia osób LGBT+. Nasz kraj wypada najgorzej w Europie…