06 czerwca 2023

#2 wrocławski dzień

BEDNARSKA GOŚCI W RATUSZU I W SZKOLE

2 czerwca międzybednarska delegacja wzięła udział w dwóch niecodziennych spotkaniach we Wrocławiu. Oba zostały zorganizowane dzięki zaangażowaniu Konsula Indii Kartikey Johri.

Pierwsze miało miejsce rano. Zostaliśmy zaproszeni wrocławskiego ratusza do gabinetu prezydenta miasta Jacka Sutryka, który z dumą i zaangażowaniem opowiedział nam o wielokulturowym mieście Wrocław, o jego gościnności i dynamice, o wyzwaniach, z którymi się mierzy oraz marzeniach, małych i wielkich, jakie udaje się spełnić w stolicy Dolnego Śląska. Warto wspomnieć, iż swą obecnością zaszczycił nas również Kot Wrocek.  

Drugie miało miejsce w południe, zostaliśmy zaproszeni do V Liceum Ogólnokształcącym im. Jakuba Jasińskiego. Młodzież i nauczycielstwo, ugaszczający i ugaszczani, mieliśmy okazję do rozmów oraz do wspólnego działania: w trakcie niedługiego spotkania powstał skromny acz treściwy dokument o nazwie Deklaracja szkoły przyszłości – załączamy go na pamiątkę jako ważny głos związany z edukacją. 

Udostępniamy także post ze strony internetowej naszych wrocławskich przyjaciół wspominających nasze wspólne spotkanie: https://lo5.wroc.pl/piatka-spotyka-bednarska