Marta Marika Bonanno

_DSC0726

Nazywam się Marta Marika Bonanno i jestem Włoszką. Mieszkam od kilku lat w Warszawie, a pochodzę z Giovinazzo, niewielkiego miasteczka, nazwanego przez moich uczniów magicznym, gdzie, dwa kroki od morza zapach jodu odświeża umysł.

Moi uczniowie pytają mnie często, co zdecydowało o tym, żeby przenieść się do Polski. Na pewno mogę powiedzieć, że głównym motywem jest ten sentymentalny – nie mam tu na myśli miłości, ale powiązania rodzinne. Przez pewien okres mieszkałam w Katowicach, gdzie wykładałam na Uniwersytecie językowym, język i literaturę włoską. Wróciłam do Włoch i obroniłam pracę magisterską z Polonistyki ze specjalizacja w nauczaniu języka włoskiego dla cudzoziemców. Doświadczenia lat poprzednich uświadomiły mi, jak bardzo przywiązałam do Polski i Polaków, a przede wszystkim, do nauczania, dlatego postanowiłam zamieszkać w Warszawie. Szczerze mówiąc, niezbyt lubię życie w tak dużym mieście, wolałabym jakąś małą, spokojną mieścinę, ale Warszawa – choć to miasto ogromne, to jednak zorganizowane, czyste i niechaotyczne, oferujące wiele możliwości spełnienia zawodowego.

Zapraszam Was do spędzenia wakacji w mieście, z którego pochodzę, pozwolą wam one na poznanie autentycznej kultury oraz tradycji włoskiego południa.

Zapraszam do obejrzenia mojej strony facebook: https://www.facebook.com/Wakacje-w-Apulii-Apartments-in-Apulia-112727593968018

Informacja o mnie w języku włoskim