05 czerwca 2017

Międzybednarski projekt polsko-indyjski

I Społeczne LO „Bednarska” oraz Społeczne Gimnazjum „Raszyńska”, we współpracy ze Good Will Society, zorganizowały kilkudniowe spotkanie projektowe młodzieży polskiej, z Zespołu Szkół „Bednarska”, oraz indyjskiej, z Good Will Society oraz Hyderabad Public School. Od niedzieli do czwartku bednarska młodzież gościła swoich kolegów i koleżanki z Indii w domach.

W krótkim czasie (poniedziałek-środa) miały miejsce inspirujące spotkania, na których gościliśmy wiele niezwykłych osób, wśród nich m.in.:

– Dyrektorkę Krystynę Starczewską (założycielkę „Bednarskiej”)

– Profesora Krzysztofa Byrskiego (wybitnego orientalistę)

– Pana Wiesława Stypułę („syna” Dobrego Maharadży)

– przedstawicieli Ambasady Indii w Polsce i na Litwie: Panią Kaushal Israni (Attache), Panią Parween Zaffer (Consular Officer) oraz Panią Martę Błaszczyńską (Cultural Officer)

– Pana Raju Ravitej’a, założyciela i prezesa Good Will Society.

Dni projektowe zakończyły się wspólną imprezą, na której młodzież polska i indyjska dzieliła się swoimi talentami artystycznymi.

Spotkanie w Warszawie to pierwszy krok do nawiązania stałej współpracy między Zespołem Szkół „Bednarska” i Good Will Society (http://www.goodwillsociety.org). Główni organizatorzy i koordynatorzy projektu, Anna Olszewska (GWS) i Barto Pielak (BDNR) serdecznie dziękują za zaangażowanie wszystkim osobom, które pomogły w jego realizacji: młodzieży i ich rodzinom, nauczycielom i nauczycielkom, absolwentom i absolwentkom, oraz oczywiście naszym gościom specjalnym, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.