Informacje ogólne

Projekt NIEMIECKI XL to czteroletni program edukacyjny w zakresie kultury i języka niemieckiego pod patronatem Rządu Republiki Federalnej Niemiec oraz Niemieckiej Komisji UNESCO.

W roku szkolnym 2024/2025 rusza już po raz jedenasty projekt „NIEMIECKI XL”. Ze względu na wertykalną metodę nauki jest to propozycja edukacyjna zaadresowana zarówno do osób zaczynających, jak i kontynuujących naukę niemieckiego. Zapraszamy również tych, którzy stali się pasjonatami języka niemieckiego oraz wszystkich rozczarowanych i zniechęconych.

Program jest nowatorską metodą nauczania języka poprzez kulturę, skierowaną na rozwinięcie u ucznia wysokiej kompetencji językowo-kulturowej, a także na przygotowanie do egzaminu DEUTSCHES SPRACHDIPLOM (DSD) II niemieckiej Kultusministerkonferenz, czyli niemieckego Ministerstwa Edukacji na poziomie C1, umożliwiającego podjęcie bezpłatnych studiów w Niemczech.

Zajęcia odbywają się w wymiarze 8 godzin tygodniowo i obejmują m. in. konwersacje na bazie materiału filmowego, lekcje z niemieckim nauczycielem, zajęcia z historii, kultury i realiów Niemiec i innych krajów niemieckojęzycznych oraz udział w polsko-niemieckich projektach naukowych, a także berlińskich seminariach Junges Berlin.

Szczegóły projektu i kursu przygotowawczego w podzakładkach niżej.

OSOBY ZAINTERESOWANE UDZIAŁEM W PROGRAMIE NIEMIECKI XL ORAZ ICH RODZICE PROSZENI SĄ O KONTAKT Z KOORDYNATOREM PROJEKTU:

Mariusz A. Kisielewski, 

Tel. 603 88 14 19

mariusz.kisielewski@bednarska.edu.pl

www.naukaniemieckiego.pl