14 października 2022

16. Konferencja ESN w Stambule

Doczekaliśmy się, wszyscy znowu razem! Po raz pierwszy od dłuższego czasu nauczyciele i młodzież ze szkół partnerskich ESN spotkali się na konferencji, obyła się ona w dniach 2-8 października. Tym razem gospodarzami były dwie tureckie szkoły z grupy Istek: Atranur Oguz (to ta po stronie europejskiej) i Belde (to ta po stronie azjatyckiej).

Ekipa nauczycielska, oprócz spraw bieżących, miała okazję pochylić się nad historią ESN – stworzyli wspólnie drzewo rodzinne oraz przypomnieli sobie nawzajem o wartościach, które łączą stowarzyszone szkoły. Ekipa młodzieżowa natomiast przygotowała przedstawienie inspirowane myślą Beyond Borders – o tym że tak wiele nas łączy, że tak naprawdę granice międzypaństwowe mają wymiar polityczny, że stanowimy wszyscy razem wspólnotę kultur. To właśnie łączy nas w ESNie, wspólnota i społeczność ponad podziałami.

Warto również wspomnieć, że w roli obserwatorki w konferencji uczestniczyła dyrektorka Bednarskiej Szkoły Realnej. Nasza młodsza siostra otrzymała propozycję dołączenia do stowarzyszenia oraz przyjęta na okres próbny.  

Bardziej szczegółowa relacja z konferencji znajduje się na Instagramie ESN @europeanschoolnetwork

Filmik przygotowany przez młodzież: Beyond Borders ESN 2022
Filmowa relacja z konferencji, zrealizowana dla szkół tureckich: 16th ESN Conference in Istanbul