30 sierpnia 2022

Bednarska Międzynarodowa | #AkredytacjaErasmusa

Wakacje zazwyczaj kojarzą się z odpoczynkiem, jednak są osoby, które wykorzystują ten czas inaczej niż większość osób, łącząc przyjemne z pożytecznym. Tego lata bednarska hispanistyczna dwójka nauczycielska wykazała się chwalebną nadaktywnością.

W lipcu Pan Wice-Pryncypał BartoP wziął udział w intensywnym kursie języka portugalskiego zorganizowanym przez Uniwersytet w Aveiro, utrwalając i pogłębiając swoją prawdziwie iberyjską pasję. Twierdzi, że teraz wreszcie ma coś do powiedzenia w tym niezwykłym języku oraz że kurs sam w sobie zainspirował go do snucia nowych iberyjskich planów na bednarskim łonie. Zakładamy, że będziecie dopytywać go o szczegóły.

W sierpniu wspomniany już Pan Wice-Pryncypał oraz jego koleżanka sekcyjna Profe Daria wzięli udział w kursie metodycznym dla uczących hiszpańskiego jako języka obcego, o powabnej nazwie „Imagen, música y palabra en el aula de ELE”. Z tego co nam wiadomo, spędzili 8 niesamowitych dni w Santiago de Compostela, w trakcie których:

– przyjęli konkretną dawkę dydaktyki w najlepszym wydaniu

– poznali inspirującą historię i współczesność Drogi świętego Jakuba oraz dziedzictwa kulturowego z nią związanego 

– delektowali się pięknem atlantyckiej przyrody, z której wszakże słynie Galicja

Działania te umożliwiła #AkredytacjaErasmusa, którą „Bednarska” uzyskała w 2021r. Do końca sierpnia 2023r. planowane są kolejne działania, zarówno z myślą o nauczycielstwie, jak i młodzieży. #BednarskaMiędzynarodowa nabiera rozpędu po zbyt długim, wymuszonym okresie przestoju.