Agnieszka Smith

Jestem nauczycielką angielskiego. Na Bednarskiej pracuję od 2000 i nigdy nie uczyłam w innej szkole. Studiowałam anglistykę w Warszawie i literaturę w NYC, gdzie mieszkałam przez siedem lat. Do dziś mam ogromny sentyment do tego miasta i z przyjemnością tam wracam. Moje inne ulubione miasta, oprócz Warszawy, to Berlin i Lizbona. W ogóle lubię miasta: i te które znam dobrze i te w których bywam krótko, bardziej jako turystka. Klimaty nie-miejskie nie są moim żywiołem, chociaż dzielnie jeżdżę na bednarskie wyjazdy do lasu, śpię w hamaku, jem z menażki i robię tego typu dziwne rzeczy.

Bardzo dużo czytam – moje specjalizacje ze studiów to proza i poezja amerykańska, ale bardzo lubię też literaturę francuską i iberoamerykańską. Oprócz angielskiego, znam francuski i portugalski i zastanawiam się, jaki będzie kolejny język którego się nauczę. Oprócz książek uwielbiam filmy; ostatnio przepadłam dla kina azjatyckiego, ale jeśli chodzi o kino to lista ulubionych reżyserów nie ma granic. Chętnie dzielę się moimi zainteresowaniami z uczniami i uczennicami i staram się żeby na moich lekcjach było sporo czytania i oglądania. Bardzo lubię być wychowawczynią – zawsze bardzo mile wspominam moje klasy i cieszę się kiedy poznaję kolejne.

W wolnym czasie chodzę na spacery z moim pieskiem, podróżuję, najczęściej łącząc moje dłuższe i krótsze wyprawy ze spotkaniami z rodziną i znajomymi. Bardzo też lubię jeść i gotować, najbardziej w towarzystwie moich przyjaciółek (dwie najlepsze pracują w naszej szkole :–)